Náš příběh

Vážení přátelé,

vzpomínáte si, jakou jste měli radost, když Vám v dětství někdo daroval sladkost? Přeci kdo by se nechtěl na chvíli zastavit a zavzpomínat. Takovéto chvilky nám v dnešní uspěchané době přináší potěšení a kvůli nim se znovu a znovu setkáváme s přáteli. A právě touha vrátit se alespoň částečně do bezstarostných časů nás přivedla na tento nápad. A tak se tedy naše kuchyň proměnila na několik měsíců doslova v laboratoř plnou očekávání a prvotních nezdarů...

Dovoluje se Vám představit manufaktura Four Duvet, zabývající se ruční výrobou gurmet cukrovinek. Slovo "gurmet" pro nás znamená výjimečnost, zážitek a přidanou hodnotu. To, co vám nenahradí žádný stroj, ale pouze poctivá práce, díky níž jsou potěšeny nejen chuťové buňky, ale i estetické vnímání. Naše aktuální výroba je zaměřena na marshmallows, karamely a ovocná lízátka - vše v netradičním a pestrém pojetí.

Málokdo ví, že marshmallow má své kořeny již ve starověku. Svůj název získala podle rostliny „Marsh Mallow“ (Althaea officinalis, česky proskurník lékařský), jejíž kořen obsahuje léčivé slizovité látky, které dříve nahrazovaly želatinu. Ty pak staří Egypťané míchali s medem a vznikala tak sladkost pro faraony. Během doby se receptura vyvíjela a postupně byl proskurník nahrazen želatinou. Ostatně i současná legislativa omezuje jeho použití pouze pro potravinové doplňky.

Naše pojetí marshmallows se výrazně liší od toho, co je pro převážnou lidí známé a běžně na trhu dostupné. Základem nám byla francouzská receptura, kterou jsme pozměnili dle příchutí tak, aby obyčejné marhmallows povýšily na úroveň, která osloví široké spektrum zákazníků. Snažíme se vytvářet netradiční spojení a tím dosáhnout harmonii chutí. Všechny naše produkty vyrábíme v malých dávkách a dbáme na výběr kvalitních surovin, které jsou pro naši koncepci zásadní. Tu ostatně vystihuje již samotný obchodní název Four Duvet („čtyři peřiny“), který symbolizuje čtyři základní přirozené lidské chutě spolu s lehkostí a nadýchaností.

Naše "gurmet" sladkosti se mohou stát jedinečným a originálním zpestřením Vaší tabule při slavnostních příležitostech jako jsou svatby, výročí, vernisáže, ale také mohou posloužit jako netradiční pozornost nebo dárek na firemních setkáních s Vašimi obchodními partnery či klienty. Najdou uplatnění všude tam, kde chcete překvapit a zároveň ochutnat něco delikátního. Pro tyto významné události jsme schopni zajistit tištěné jmenovky s věnováním, kterou vytvoříme na míru dle Vašeho přání.

Ať už plánujete cokoli, dopřejte si tento gurmánský zážitek spolu s námi. Bude nám potěšením.

Jiří a Veronika